זיהום רעש

זיהום רעש הוא צליל ממקור אנושי, מכונה או בעלי חיים שגורם להפרעה לפעילות, לאיזון ולבריאות של בני אדם ובעלי חיים, ככזה , זהו סוג של זיהום. מקור נפוץ של רעש הוא בכלי תחבורה ממונעים כמו רכבים, אופנועים, אוטובוסים ורכבות  וכן רעש ממטוסים. תכנון עירוני גרוע עלול לעודד רמות גבוהות של חשיפה לרעש. זיהומי רעש נוסף עלול להיגרם מקרבה בין מגורים למקורות רעש כמו מפעלים, פאבים רועשים ומקומות בילוי, וכן מפעילות של מפוחים ויחידות של מיזוג ובקרת אקלים.. מקורות רעש ביתיים ומשרדיים קבועים כוללים ציוד משרדי כמו מחשבים, טלויזיות ורדיו, מזגנים, מקררים,  נאונים, ומכונות כביסה.

רעש במובנו השגרתי הוא צליל בלתי רצוי או זיהום רעש. באלקטרוניקה המינוח לרעש הוא אות אקראי שמשבש את המסר שרוצים להעביר.

מקורות רעש מזדמנים או נקודתיים כוללים גם אזעקות של חנויות ומכוניות, סירנות של רכבי חירום, עבודות בנייה בבטון, עבודות תשתית, ציוד ניקיון מכאני, וכן משקים מתועשים כמו לולים או רפתות.

רעש מוגדר כמקור זיהום על ידי ארגון הבריאות, הוא יכול לעודד מתח וחרדה ולתרום בכך לתת-תפקוד של המערכת החיסונית או לבעיות לב. סוגי רעשים תדירים יכולים לגרום לנזקי שמיעה. נזקים נוספים של זיהום רעש הוא פגיעה במבנים על ידי החלשה שלהם בעקבות התנודות המתמשכות.

זיהום רעש תמידי, בעיקר מכבישים, רכבות, שדות תעופה וכן ממקורות אחרים גורם להורדת ערך בתים בסביבה ולכן הוא נחשב כסוג של השפעה חיצונית שלילית.
 
 


- יצירת קשר -טלפון: 072-3380656


- החברה לקיימות -

איגוד משאבי ידע של מומחים ויועצים לאיכות הסביבה בע"מ

דוא"ל: eyran@kayamut.co.il
 
  |  

- יצירת קשר -